Nadační fond památníků obětem romského holocaustu

U Krajského soudu v Brně je registrován od srpna 2016 shora zmíněný nadační fond. Jeho účelem je :

  1. Získávání finančních prostředků na obnovu, rekonstrukci či nové zřízení památníků obětem romského holocaustu na území ČR, jejich obnova, oprava a uchování.
  2. Úsilí o přemístění či zrušení objektů a staveb v obci Lety u Písku, které dehonestují stávající památníky obětem romského holocaustu
  3. Zřízení pamětní desky na místě bývalé cikánské osady „Hraničky“ na jihovýchodní Moravě mezi obcemi Kyjov a Svatobořice
  4. Provádění průzkumu možné piety a zřízení nových pietních míst romským obětem holokaustu
  5. Poskytování finančních prostředků k naplnění účelu nadačního fondu

Zřízení nadačního fondu bylo motivováno snahou přiblížit oběti Romů během 2. světové války veřejnosti jako součásti velkého boje za osvobození v rámci úsilí všech zdravých sil během odboje proti nacismu.

Tento nadační fond má být vlastním příspěvkem Romů k pietě za romské oběti a prosazení jejich způsobu vnímání těchto obětí do obecného povědomí o pietě všech obětí na území ČR.

U Komerční banky v Brně je zřízen účet : 115 – 2987510277/0100

 IBAN: 9501000001152987510277

Kdokoliv usoudí, že účel nadačního fondu je hoden jeho podpory, může poskytnout jakýkoliv příspěvek formou bankovního příkazu nebo prostřednictvím pošty. Do sdělení pro příjemce uveďte své jméno, případně instituci.

Veřejnost bude informována pravidelně jedenkrát za půl roku , jakými prostředky je fond nadán, případně k jakému účelu, přesně a přísně dle stanoveného účelu, byly prostředky vynaloženy.

Členy správní rady jsou: Karel Schwarzenberg, Michael Kocáb, Gejza Horváth – muzikant a pracovník IQ Roma servis, Karel Holomek – předseda Společenství Romů na Moravě a Alica Sigmund Heráková- odborná pracovnice Muzea romské kultury.

Předsedou Nadačního fondu památníku obětí romského holocaustu byl správní radou zvolen Karel Holomek na 1. zasedání správní a dozorčí rady koncem listopadu letošního roku.


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/srnm.cz/srnm.cz/plugins/system/helix3/core/classes/Minifier.php on line 227